“Ka një makinë kohe”/ Parashikimet e “The Simpson”, habit me deklaratën studiuesi shqiptar: Regjisori është mason, udhëton në të ardhme dhe…

Seriali i famshëm The Simpsons, po bën namin në rrjetet sociale me parashikimet e frikshme. Shumë situata që janë shfaqur në episodet ndër vite të këtij seriali herë pas herë janë bërë virale pasi kanë qenë ngjarje që në jetën reale kanë ndodhur vërtetë.

Arianit Sllamniku, studiues i teorive konspirative, i ftuar në “Shqipëria LIVE” ka deklaruar se regjisori i këtij seriali është mason që udhëton në të ardhme, me anë të një makine kohe. Ai tha se ai i shikon këto ngjarje, dhe pastaj i pasqyron në serial.

“Regjisori i ‘The Simpson’ është mason, i cili udhëton në kohë dhe më pas bën programin. Është e paimagjinueshme se sa me përpikmëri i ka përshkruar ngjarjet që kanë ndodhur. Ai nuk është i vetmi që lëviz në kohë, kanë kaluar dhe disa presidentë të SHBA-ve. Ata kanë një makineri që prej viteve 1996. Sulmet e 11 shtatorit i shkaktuan vetë prandaj nuk i parandlauan, edhe pse i dinin.”- tha ai.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*