Tërmet i fuqishëm në Turqi, ja sa ishte magnituda

Turqia është goditur nga një tërmet me magnitudë 4.5 ditën e sotme, sipas Institutit Sizmologjik European Mesdhetar (EMSC), i cili ka dhënë edhe detajet e para.

Thëllësia e tërmetit ishte prej pesë kilometrash, dhe u raportua 66 kilometra në veriperëndim të Kahramanmaras, një qytet me afro 400 mijë banorë.

Deri më tani nuk ka informacione për viktima, të lënduar apo dëme të materiale.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*