(VIDEO)Zjarri shkrumbon dhjetëra hektarë me pisha, ministri Balla mbërrin në Peshtan të Fierit, por a…

Ministri i Brendshëm Taulant Balla së bashku me drejtues të Bashkisë së Fierit dhe Drejtorisë së Policisë vendore ka mbërritur në Peshtan, duke ndjekur nga afër situatën e zjarreve.

Prej tre ditësh zona e Peshtanit është përfshirë nga zjarri, flakët kanë shkrumbuar dhjetëra hektarë më pisha, dushk, shkurre si edhe ullishte.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*